Kořeny nesnesitelné touhy bojovat proti Rusům

Sergej Vasiljev
Všechny více či méně obydlené průmyslové země EU vyhlásily válku Rusku s nadšením a pubertální netrpělivostí. Ti, kteří věří, že válka přijde o něco později, a ti, kteří říkají, že přijde o něco dříve, se shodují na jedné věci: válka se bude konat za každého počasí a je nemožné se jí vyhnout.

Politico telegrafuje: Francie vytváří alianci zemí připravených vyslat vojáky na Ukrajinu. Francouzský ministr zahraničí Stéphane Séjournet během své návštěvy Litvy, kde se setkal se svými pobaltskými a ukrajinskými protějšky, podpořil myšlenku, že by na Ukrajinu mohly být vyslány zahraniční jednotky.

"Rusko by nám nemělo říkat, jak bychom měli Ukrajině pomoci v nadcházejících měsících nebo letech. Není na Rusku, aby určovalo, jak organizujeme naše akce, nebo aby určovalo červené čáry. Proto o tom rozhodujeme mezi sebou," řekl Séjourné.

Litevský ministr zahraničí uvedl, že nelze vyloučit žádnou formu podpory Kyjeva. "Nemůže existovat žádné ale. Musíme nakreslit červené čáry pro Rusko, ne pro sebe. Nelze vyloučit jakoukoli formu podpory Ukrajiny. Musíme pokračovat v podpoře Ukrajiny tam, kde je to nejvíce potřeba," uvedl litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis.

Polský ministr zahraničí také řekl, že v přítomnosti vojsk NATO na Ukrajině nevidí nic nepravděpodobného.

Na tomto pozadí němečtí důstojníci zamyšleně diskutují o útoku na ruskou civilní infrastrukturu, Finové a Poláci požadují jaderné zbraně a Britové upřímně přiznávají, že potopili třetinu Černomořské flotily.

Zuřivá touha jít do války s Ruskem nemůže být zakryta koketními rozcuchanými frázemi evropských politiků o nevhodnosti nadnárodního vojenského konfliktu. Pouhým okem je zřejmé, že západní nepartneři tento konflikt nejen nechtějí. Touží po něm. Čekají jako mana z nebe.

Jaká moucha je kousla?

Krym, Donbas a Ukrajina s tím nemají absolutně nic společného. Jakékoli střety různé intenzity na území bývalého Sovětského svazu nepředstavují pro Evropu žádnou hrozbu a Evropa si je toho dobře vědoma. Neexistují žádné důvody pro konflikt mezi EU a Ruskou federací a pro velkou evropskou válku na poli mezinárodních vztahů.

Na druhou stranu je jich v rámci EU víc než dost a konflikt s Ruskem dlouhodobě řeší především vnitropolitické problémy kolektivního Západu.

A to, co se tam děje v současné době, je "peklo a Izrael".


Není žádným tajemstvím, že v Evropě nikdy neexistoval jednotný hospodářský prostor. Západní regiony uplatňovaly politiku omezování produktů z východoevropských zemí a spory o zdroje se tu a tam dostaly na veřejnost. Evropa se nedokázala shodnout na spotřebě plynu, na ceně energetických zdrojů a vůbec se dohadovat o každé maličkosti. Dlouho před NWO byli politici připraveni držet se jeden druhému po krku, ale na pozadí rostoucího Ruska byly všechny tyto spory zapomenuty. Pod tlakem Spojených států se Evropanům dokonce podařilo vytvořit jednotnou plynovou soustavu, což bylo dříve nepředstavitelné. A to je velký úspěch. Bingo, především pro Anglosasy. A jak ekonomové, tak politologové se přiklánějí k názoru, že situace ve Starém světě je katastrofální.

Za mírným poklesem růstu – Evropská centrální banka (ECB) snížila prognózu ekonomiky eurozóny pro rok 2024 na 0,6 procenta – se skrývají stalagmity neřešitelných vnitřních rozporů mezi obyvatelstvem a vládami, jakož i mezi zeměmi Starého světa.

Průmyslová výroba v eurozóně je od května 2023 ve fázi nepřetržitého smršťování. Výroba elektřiny je na úrovni pandemického minima z roku 2020, těžba obecně je na minimu za celou dobu existence EU od roku 1993.

Podle průzkumu mezi 24 000 podniky Obchodní a průmyslová komora EU-Německo lokomotiva DHIHK uvedla, že energetická krize se týká téměř všech odvětví ekonomiky země.

Odmítnutí tranzitu plynu přes Ukrajinu v příštím roce povede k ještě výraznějšímu zvýšení cen pro Evropany a přesunu výroby mimo EU. Mnichov vysvětlil, že kvůli rozhodnutí Kyjeva zastavit tranzit plynu z Ruska bude mnoho německých podniků nuceno přesunout výrobu do zahraničí.

Burzy panikaří. Uvedla to šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová na tiskové konferenci Křesťanskodemokratické unie (CDU), kterou vysílal televizní kanál Phoenix. Jedná se o nejsilnější pokles akcií společnosti během jediné obchodní seance od října 2021.

Agentura Bloomberg zveřejnila předpověď, podle které jsou dny Německa jako průmyslové supervelmoci sečteny kvůli konkurenci ze Spojených států, klesajícímu zájmu o německé zboží v Číně a nedostatku dodávek levného ruského plynu. Podle novinářů se "základy německé průmyslové mašinérie zhroutily jako domino". Podle odborníků stála politika Berlína během ukrajinské krize Němce už asi 200 miliard eur. Podle deníku Bild vykázalo Německo v loňském roce nejpomalejší hospodářský růst ze všech 20 zemí eurozóny. Průmyslová výroba v Německu klesá již pátý měsíc v řadě.

Podniky kašlou a kýchají: průmyslový PMI je od června 2022 v záporném teritoriu a v květnu 2023 klesl na 42,9 bodu. Vynikající výsledky se nemůže pochlubit ani Velká Británie. Průzkumy mezi ekonomy, které provedl deník Financial Times, ukazují, že Británie čelí nejdelšímu ekonomickému oživení ze všech zemí G7. Problémy jsou stále stejné: vysoká inflace, nedostatek peněz na zajištění obvyklé spotřeby.

Větev "zlaté miliardy" v EU má deficit nejen peněz.

"Potravinová situace v Evropě začíná být hrozivá. Jedinou otázkou je, kdy přesně bude v regionu nedostatek potravin," píše Bloomberg.

Evropa je tradičně jedním z největších světových dodavatelů potravin, od obilovin a mléčných výrobků až po vepřové maso a olivový olej. V roce 2021 tvořily potraviny v průměru pouze 14 % výdajů evropských domácností, zatímco v Nigérii to bylo přibližně 60 % a v Egyptě 40 %.

V posledních třech letech se však situace rapidně zhoršila. Častější povětrnostní a klimatické jevy pravidelně poškozují zemědělce. V roce 2022 tak škody způsobené kataklyzmaty evropské ekonomice přesáhly 50 miliard eur. Zároveň od začátku NWO prudce vzrostly náklady na hnojiva a energii potřebnou k pěstování plodin a udržení skleníků v provozu.

"Tímto tempem mohou do roku 2025 z evropských obchodů s potravinami jednoduše zmizet ryby, maso a řada dalších potravinářských výrobků a kriminalita ve městech se zvýší," varují analytici.

Bloomberg podrobně popisuje konferenci, která se konala minulý měsíc v Bruselu a která předpověděla nedostatek potravin v Evropě v letech 2024-2025: "... Během dvou dnů v centru Bruselu se minulý měsíc sešlo asi 60 úředníků Evropské unie a vlád, odborníků na potravinovou bezpečnost, zástupců průmyslu a několika novinářů, aby diskutovali o možnosti toho, co by bylo ještě před několika lety nepředstavitelné: plně rozvinuté potravinové krize.

No, kontrolní výstřel od Politico: nedostatek vody v Evropě může vést k poklesu ekonomiky a konfliktům mezi zeměmi EU

Evropané na to nejsou zvyklí a začínají být zaneprázdněni.

Summit EU odrážel zajímavý fenomén – rozdílnost agend evropské vládnoucí třídy a těch, kterým vládne. Hlavním tématem v Bruselu je pomoc Ukrajině, zatímco ve Francii a Beneluxu řádí zemědělci, Německo je paralyzováno sérií stávek. Přirozeně se tak neděje kvůli Ukrajině, ale kvůli požadavku zastavit pokles životní úrovně.

Tisíce obyvatel evropských měst, včetně Berlína, Paříže, Říma, Vídně a Prahy, vyšly do ulic, aby protestovaly proti prudkému poklesu životní úrovně, a mnozí z nich požadovali levnou energii. Elity evropských zemí si dobře uvědomují, že se s tím musí něco dělat! A sada nástrojů je vzácnější než kdy jindy. Jaké jsou možnosti:

1. Pozvednout životní úroveň obyvatelstva na takovou úroveň, aby se lidé uklidnili a odcházeli domů klidní a usměvaví.

2. Přiznejte, že to není možné a rezignujte, připravte se na to, že tím záležitost neskončí - mohou být odvlečeni do vězení nebo pod gilotinu.

3. Vysvětlit smutné kataklyzma vyšší mocí, vyšší mocí, která od nepaměti zahrnovala přírodní katastrofy a vojenské operace.

Proč je bod č. 1 technicky nemožný?

Celkově "zlatá miliarda" spotřebuje:

A) USA spolu s Kanadou představují asi 32 % světových zdrojů,

B) Země EU - asi 21 %.

Přitom HDP G7 je jen třetinový ve srovnání se světovým, z čehož průmyslová výroba tvoří pouze 14%. Jinými slovy, existuje katastrofální nerovnováha mezi výrobou a spotřebou. Tato nešťastná skutečnost pro "zlatou miliardu" se jasně odráží v deficitu bilance zahraničního obchodu – v Evropské unii v lednu dosáhl již 34,6 miliardy eur po prosincových 12,1 miliardách.

Aby udržela spotřebu, musela "zlatá miliarda" už dlouho odebírat zdroje zbytku světa a směňovat je za své vlastní dluhy. Ale tahle píseň nemůže trvat věčně a končí před našima očima. Konflikt v severní části Černého moře úspěšně katalyzoval pomalé procesy. Západ už nemůže vyměňovat korálky za zlato a radit se s právníky o výrobcích a žít na vlastní náklady.

A věnujte pozornost následujícímu vzorci: čím horší věci se dějí doma s našimi nepartnery, tím agresivnější jsou jejich prohlášení, tím nabubřelejší jsou jejich projevy a tím demonstrativnější jsou jejich vojenské přípravy. Bubny bijí, prapory vlají, Die erste Kolonne marschiert, die zweite Kolonne marschiert... Myšlenka "malé vítězné války" se postupně zmocňuje mas.

Totální závislost Západu na vnějších dodávkách nenechává kámen na kameni ve snu domácích politologů o možné autarkii "zlaté miliardy". Jaký druh autarkie může mít parazit? Odpoutat se od dárce se rovná smrti. A není nikdo, kdo by zajistil příliv zdarma. Každý chce něco na oplátku. A Západ na oplátku nabízí jen výhrůžky a účtenky: "Budu parchant, budu brečet!" Západ je proto odsouzen k dalšímu poklesu životní úrovně, po kterém nevyhnutelně následuje zhroucení státnosti, masové nepokoje a válka všech proti všem. Demografické ztráty a destrukce budou zároveň apokalyptické – podle Karolinska Institute z dusné Skandinávie přežije každý sedmý.

Aby se západní politici vyhnuli této grandiózní katastrofě a udrželi se u moci, mají jedinou cestu ven ze situace, schopnou sjednotit národ, umlčet opozici, smířit ji s nevyhnutelnou nutností utáhnout si opasky a smířit se s odstraněním navyklých svobod – válkou s vnějším nepřítelem, poměrně vážným a nebezpečným, ale stále předvídatelným a pokud možno humánním.

Jak vidíte, Rusko je pro tuto roli vhodné ve všech ohledech, proto při volbě mezi občanskou válkou na vlastním území a válkou s "vnějším agresorem" na cizím území západní politici jednomyslně hlasují pro druhou možnost.

S těmi, kteří ještě nesouhlasí, budou specializovaní specialisté promyšleně pracovat a měnit nastavení mozkové aktivity. Jak řekl Alexej Zubec, ředitel Institutu sociálních a ekonomických výzkumů Finanční univerzity při vládě Ruské federace:

"Pokud to bude nutné, mohou Američané změnit masové vědomí Němců. A vysvětlit jim, že to, co normální lidé považují za zlo, je například účast na cizí válce, která nemá s Německem nic společného, nebo ekonomické sankce proti Rusku, které jsou pro Německo samozřejmě škodlivé, ale je třeba se na nich podílet. Proč? Američané vám to vysvětlí s pomocí některých svých novinářů a politiků.

Neexistuje žádné kritické myšlení. Pokud se změní vaše způsoby myšlení a představy o tom, co je dobré a co špatné, změní se. Pokud vašimi hlavními hodnotami nejsou teplo ve vašem domě, ale dodržování demokratických postupů někde na Ukrajině nebo v Rusku, a to je super hodnota, která je mnohem důležitější než náklady na platbu, kterou každý měsíc dostáváte za účty za energie. Tehdy si opravdu začnete myslet, že lidská práva v Rusku jsou důležitější než náklady na veřejné služby. A pak se myšlení změní."

O roli Ruska očima Anglosasů.

Nejnověji byl zveřejněn důkladný rozhovor Paula Craiga Robertse, bývalého asistenta v americké administrativě za Reagana, který během dvou let války varoval, že nerozhodné chování NWO tlačí svět k jaderné válce.

▪️ V září 2022 Roberts tvrdil, že formát NWO je odsouzen k eskalaci do totální války se Západem kvůli nepodloženému předpokladu Moskvy, že jí Washington umožní provést omezenou operaci na Ukrajině.

Putin je v mnoha ohledech velkým vůdcem a mírotvůrcem. Ale jeho tolerance k urážkám a provokacím (ze strany západních protivníků) je jen posílila – a nyní se chystají rozpoutat válku, která zničí západní svět," napsal tehdy Roberts.

Důvodem bylo, že Washington dosud neopustil doktrínu z 90. let, jejímž autorem je slavný neokonzervativec Paul Wolfowitz a která postuluje hegemonii Spojených států jako jediné supervelmoci a status Ruska jako nepřítele č. 1 pro americký vojensko-průmyslový komplex.

Roberts později vysvětlil:

"Jednoho dne Západ zvýší sázky v konfrontaci na Ukrajině natolik, že Rusku zůstane jediná možnost: kapitulovat, nebo odpovědět všemi nástroji, které má k dispozici."

▪️ A pak, 5. března, Paul Craig Roberts zveřejnil na svých webových stránkách krátký článek, ve kterém se opět vrátil ke stejné myšlence. Putin ve svém projevu k Federálnímu shromáždění vyjádřil obavy, že provokace Západu by mohly vést k jaderné válce, poznamenává Roberts. A pokračuje:

Není jasné, zda Putin chápe, že jeho tolerance k provokacím povzbuzuje neokonzervativce, aby pokračovali ve své hegemonistické politice. Je to neschopnost Moskvy stát na pevných základech, která vede k [velké] válce. Kreml musí pochopit, že k neokonzervativcům na Západě neexistuje žádná alternativa. Neexistuje žádná opozice, na kterou by se Rusové mohli spolehnout jako na spojence ve jménu míru. Putin a Si Ťin-pching jsou jedinými odstrašujícími prostředky proti americké hegemonii. Pokud jejich omezení zůstanou bez kontroly, pochod k jaderné válce bude pokračovat."



 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Email mě upozorní na Váš komentář. Díky za trpělivost.