Ruská úderná doktrína

-VK-

Ruská úderná doktrína považuje údery letadly jakéhokoliv typu proti Ruské armádě za tzv. dálkové zbraně a Ruská armáda považuje letiště, ze kterých letadla startují, za legitimní cíle úderů pro raketové vojsko Ruské armády. 

Homer Simpson uvádí výňatek článku z AE News. Celý článek je v odkazu v logu webu.

A to i v případě, že ta letadla pilotují jiní piloti, než jsou piloti druhé strany konfliktu. Pokud by tedy např. ze Slovenska startovaly helikoptéry nebo stíhačky se slovenskými piloty a zapojovaly by se do bojů nad Ukrajinou, potom by Ruská armáda na tato letiště na Slovensku okamžitě zaútočila raketovými údery, a to bez ohledu na to, že by šlo o letiště v členské zemi NATO.

Jenže, toto platí pouze pro letadla. Pokud totiž ze země NATO vyjede vlak naložený tanky, transportéry a dokonce i rozebranými vrtulníky a stíhačkami, potom se stává legitimním cílem útoku až na území konfliktu, ve kterém operuje Ruská armáda, to znamená až na území Ukrajiny.

Podle posledních informací se v Kremlu dějí věci. Moskva prý zvažuje změnu této doktríny, kdy by se za dálkové zbraně začaly považovat i ty, které jsou do bojové zóny dopravovány po železnici a po silnici z jiné členské země NATO. V tom okamžiku by se terčem úderů Ruské armády staly nejen přístavy v Německu, kam americké lodě přiváží techniku pro Ukrajinu z USA, ale i veškerá logistická centra podél trasy na Ukrajinu a také letecké opravny a strojírenské závody určené pro modernizace a opravy tanků a těžké vojenské techniky.

Kreml zvažuje změnu doktríny v reakci na informace agentury Bloomberg [1] o tom, že v Bruselu ministři obran zemí NATO plánují tajnou změnu pravidel pro nasazení vojsk NATO, aby vojska těchto zemí mohla bojovat i v nečlenských zemích NATO a přesto by se mohla nadále spoléhat na kolektivní obranu. Takto zásadní změna doktríny NATO je ohrožením pro Rusko, protože otevře cestu pro vstup vojsk NATO na Ukrajinu pod bezpečnostní garancí aliance.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg a ministr obrany Německa Boris Pistorius

Dodávky zbraní na Ukrajinu z těchto zemí by tak už bylo možné považovat za nasazení zbraní NATO proti Ruské federaci přímo a nikoliv už jen přes prostředníka, jakým je Ukrajina. 

Odeslání zbraní armád NATO Ukrajině by tak mohlo být nově v Rusku posuzováno podobně jako doktrína o letadlech. Tedy místo, odkud vlak s tanky vyjede, by se stal legitimním cílem pro Ruskou armádu. Západ nechce Ukrajině dovolit ukončení války, přestože ukrajinská armáda už má jiný názor, jak zaznívá v poslední době i v západních médiích.


Žádné komentáře:

Okomentovat