Homer S. uvádí miniaturu "Bajka o blogu", která volně navazuje na předchozí díl s názvem "Balada o blogerovi", který napsal Starý kocour. Vlastní blog je řešením situace, kdy účast v bublinách internetových diskuzí je už příliš zatěžující a/nebo stavu, kdy pocítíte potřebu dát své myšlenky na papír, resp. na obrazovku počítače a nějak je zorganizovat, aby nevypadaly tak obyčejně. A tak vzniká blog, osobní blog, který plní úlohu především pro samotného majitele, který nemá potřebu se prezentovat na veřejnosti (ovšem když na něj někdo v míru zavítá, nebude odmítnut). Je to skutečný myšlenkový "my home, my castle".
Preambule
Blog je webová aplikace, obsahující příspěvky většinou jednoho editora na jedné webové stránce. Autor se nazývá bloger (či blogger), veškeré blogy a jejich vzájemné vztahy blogosféra. Slovo „blog“ vzniklo stažením anglického „web log“, což v češtině zhruba znamená "webový zápisník“, a zkrácením slova „weblog“. Mnoho weblogů umožňuje přidávat komentáře k jednotlivým příspěvkům, takže kolem nich vzniká čtenářská komunita; jiné jsou neinteraktivní.
A ---------------------
Odkaz na svůj blog jsem poslal své širší rodině, aby si uvědomili, jaký génius dříme v jejich dědovi.
B ----------------------
Jakmile jsem měl články pohromadě, dívám se na ně a na ten blog a přemýšlím, co dál, čím to krásné místo zaplním.
Ale sem tam k vám přilétne myšlenka, o které rozebíráte, podíváte se na ni z jedné i druhé strany a najednou sedíte u klávesnice a třeba i několik hodin píšete, pilujete ten textík do krásna a když jste u konce, pak zpravidla víte, jak se cítil Bůh, když stvořil svět. V té chvíli nemyslíte na čtenáře, protože to, co stvoříte je určeno především pro vás.
To je ta droga, která vás nutí podlehnout myšlence, a postavit ji prostřednictvím gramatiky a větné skladby do slov, vět a příběhu. Je pravda, že občas se vyskytne pukavec, který je bez milosti smazán. Ne vždy to bývá chyba myšlenky, jen chybného přístupu k ní, po čase může dostat nové šaty, které z ní učiní také princeznu.
Dobré je, že ty články můžete komentovat a to způsobem, který by jejich autora nepotěšil a on se nemůže bránit z jednoduchého důvodu - neví o vás. Výjimku má Starý kocour, jenž často stvoří příběh, který mu závidím a umístím na svůj blog, protože byl u jeho stvoření.
Obávám se, že dělení na různá nickname ještě není konec. Jeden z diskutujících na Litterate, mně v rozrušení podal návrh, který silně zvažuji: "Onuce, neschopná vlastního myšlení".
"Když někde stojím a přemýšlím, proč jsem zrovna tam kde jsem, je často problém poslechnout rady starších, abych se vrátil na místo, odkud jsem vyšel a snadněji si tak vzpomněl. Zapomněl jsem totiž, odkud jsem vyšel."
D -------------------
"To co prozradí nick psychologům a prověrka IP adres odborným referentům, není nic proti tomu, co sami prozradíme svým psaním, především formou, jenž obsah prodává: délkou vět, užíváním odstavců, synonym a homonym a jiných nym, cizích slov, alespoň běžné češtiny, zkratek, vulgarit, vedením textu k nějakému závěru atd.
Forma psaní je pěkný kabát, když si ji odmyslíme, pro vizitku nicku zůstane obsah. A ten nemusí být zrovna přitažlivý – ovšem, co někomu voní, jinému zapáchá."
Jak to, že nám v luhu plaší kosy zazvonění sekáčovy kosy?
Pověz, proč to na oblačné hoře roste květ, a má on jméno hoře?
Proč on z jara pelichá a líná, sedě za píckou, ten macek líná?
Ta tvá homonyma : kdo mi praví, že v nich není smysl jakýs pravý?
Mám jim hlubší přikládati víru, či jsou z náhod zpěněného víru?
Věř mi, není mi to dvakrát milé – tak být za nos voděn od své milé !
A také články z rodinných setkání (můžete přizvat jako spoluautory své blízké). Ve spolupráci např. s Dropboxem tam dokážete doslova nacpat hory rodinných dokumentů, videí a fotografií. Pro tenhle blog jsem ještě zapálenější, vytváří permanentní propojení členů i vzdálené rodiny bez závislosti na špehounském Facebooku.
Váš blog může být váš sloupek, který popsal StK v prvním dílu této minisérie.
(1) Autor se cítí na internetu a chápe internet i programy na něm jen jako zainteresovaný laik. V pravěku sice pracoval pár let ve výpočetním středisku velkého podniku SM kraje; počítač se jmenoval Tesla 270, jeho části vážily několik desítek metráků, jeho vnější paměti byly magnetopáskové jednotky (ty na rozdíl od dnešních počítačů naznačovaly, že ten počítač něco dělá) a jeho vnitřní paměť, kde se násobilo a dělilo, byla zcela miniaturní, nikoliv však fyzickou velikostí). Výpočet mezd pro asi 7000 lidí trval několik dní a operátorky se při neustálé výměně pásek dost nadřely. Při pohledu na svůj chytrý telefon si uvědomím, že v něm mám pěkných pár kusů našeho tehdejšího obra (v roce 1970 stál desítky milionů).
Dnes už je to k neuvěření.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Email mě upozorní na Váš komentář. Díky za trpělivost.