Druhý díl slavné série o Vinnetouovi možná viděli lidé minulý týden naposledy. Odborná komise posoudila jeho vliv na mládež, a vlastně i starší generaci, jako škodlivý až zhoubný. Jeho konec oplakali všichni redaktoři rádia Jerevan. Potají, neboť mají hypotéky a děti.
redakce
Pepíček volá plačtivým hlasem:
„Milé rádio,
proč chtějí zakázat filmy o Vinnetouovi? Já se na ně těším každé léto.”
„Milý Pepíčku, v dnešní době je to těžké. Hrdinnému náčelníkovi Apačů zlomil vaz druhý díl s krásnou Ribannou. Odborná komise dohledu nad vytvářením nálad ve společnosti prý ještě překousla, že se vzdal své velké lásky výměnou za mír s bledými tvářemi, ale pak se jeho ostře řezaná tvář zahleděla do kamery a svým hlubokým hlasem řekl větu, která mu zlomila vaz: ‘Vinnetou nerad vidí zbraně v rukou žen!’ Takové poraženectví tady nebudeme trpět, zvolala údajně předsedkyně komise a razantně bouchla cenzurním razítkem. Snad by měl přežít třetí díl, neboť komise s potěšením kvitovala, že v závěru filmu rudý zrádce zaplatil za své podlé volání po míru. Ano, takhle odhodlaně oni mluví na té komisi, sdělily rádiu anonymní zdroje.”
Analytický útvar vlády připravuje dotační program na příští roky a neví si rady:
„Milé rádio,
na obědě jsme slyšeli o nějaké nové ekonomické poučce, která zní ‘beton lepší Powerpointu’. Co to znamená?”
„Milí analytici, beton lepší Powerpointu je ekonomické pravidlo, které říká: Z dotací na dálnice se odkloní maximálně 20 % a na konci je v zásadě použitelná dálnice. Z dotací na genderové či jiné akce se rozkrade minimálně 20 % a nezůstane po nich použitelného vůbec nic. Absolutní nula.”
„Ekonomové dokonce tvrdí, že je na rozdíl od fyzikální absolutní nuly nejen teoretická. Podle třetího termodynamického zákona nelze absolutní nuly ve fyzice zcela dosáhnout, a proto se jedná pouze o teoretickou hodnotu. V ekonomice to možné je a v případě powerpointových dotací zůstane lidem po utracených miliardách absolutní nula. Ne teoretická, opravdová.”
„Kdo by chtěl vidět, proč je beton lepší powerpointu, může se zajet podívat do Polska.”
Žákyně Anička z páté A. základní školy v Újezdě se nevinně ptá:
„Milé rádio,
jak poznají na ministerstvu spravedlnosti, že tu auditorskou zprávu o jejich procesech nepsala umělá inteligence? Nám už dělá bez problémů domácí úkoly i ve verzi zadarmo.”
„Milá Aničko, samozřejmě, že to nepoznají. Ale na dotaz investigativního odboru rádia odpověděl tiskový mluvčí ministerstva, že to je v pořádku, protože peníze, které dostane firma za auditorskou zprávu, jsou za správně napsané zadání do nějakého ChatGPT.”
Paní Ludmila, která přijela do Prahy na výlet, píše:
„Milé rádio,
v Praze vypuklo povstání? Že jsou všude zase barikády?”
„Milá Ludmilo, vypadá to jako barikády, ale nejsou to barikády. Je to umně zkombinovaná neprůchodná síť stavebních zábran a cyklostezek, na jejíž přípravě se podílely ty nejlepší mozky domácího odboje. A není to povstání, ale je to úplně k poslání, neboť největší barikádu, pardon zábranu, vybudovali v samotném centru, aby neprojel ani neprošel vůbec nikdo.”
Borec na konec
Cenu tento týden dostává ekonomický cink tank Bruegel placený Evropskou unií. Podle svých vlastních slov je „nezávislý na jakékoli doktríně”. Počátkem července publikoval zprávu, ve které uvádí:
Import energeticky náročných výrobků bude pro cíle EU v oblasti čistého průmyslu efektivnější než dovoz samotné čisté energie. Pro čistý průmysl je nutná čistá energie. Její produkce je v Evropě limitována (málo slunce a větru) a náklady na její dopravu jsou vyšší než u fosilních paliv. Alternativní cestou je dovoz energeticky náročných výrobků ze zahraničí. Snížením poptávky po energiích klesnou ceny elektřiny a dovozy zvýší evropskou konkurenceschopnost. Mezinárodní výhodou takové strategie by bylo, že by se země třetího světa uvázaly k čisté energii.”
Komentář: Kdyby EU stejné peníze investovala do nějakého blázince, byly by výstupy zhruba stejné, ale ti blázni by byli šťastní jako blechy.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Email mě upozorní na Váš komentář. Díky za trpělivost.