Černé vlajky

Ilja Golovněv
Homer Simpson uvádí článek webu Tsargrad, na který upozornil web Tadesco.

Migranti, kteří zaplavili území Evropské unie, masově protestují, navzdory zákazům úřadů. A pak Egypt v reakci na tlak Západu pohrozil, že pošle palestinské uprchlíky do zemí EU.

Po leteckých útocích na obytné oblasti pásma Gazy Izrael oznámil úplnou blokádu území: dodávky vody, potravin, elektřiny, léků a paliva byly pozastaveny. Počet civilních obětí přesáhl 2 000 lidí, včetně mnoha žen a dětí.

Evropa je ve varu: lidé se hromadně účastní shromáždění na podporu Palestinců, navzdory zákazům místních úřadů, jako tomu bylo například ve Vídni a Berlíně. Před jednou z německých tělocvičen se shromáždilo 50 příznivců Palestiny s hesly. Na jejich rozehnání se podílelo 150 policistů, což je třikrát více než samotných demonstrantů.

Příběh o zákazu propalestinských shromáždění se opakoval ve francouzském Lyonu. Policie dav rozehnala slzným plynem. A v Londýně úřady poštvaly místní fotbalové fanoušky proti arabským demonstrantům, protože si s nimi nedokázali poradit.


PŘÍBĚHY O ZÁKAZU PROPALESTINSKÝCH SHROMÁŽDĚNÍ SE DĚJÍ PO CELÉM SVĚTĚ. FOTO: HASAN MRAD/KEYSTONE PRESS AGENCY/GLOBAL LOOK PRESS

V různých částech Německa neznámé osoby strhávají a pálí izraelské vlajky. Nejedná se o jednorázovou propagaci. To se děje každý den v Berlíně, Cáchách, Erfurtu, Pirnu, Stralsundu, Schwerinu, Wittenu, Krefeldu a dalších městech.


Válka v Evropě je nevyhnutelná

Tento trend neklesá, ale roste. Například ve Francii migranti neustále bzučí kvůli všemu, ale nyní mají více než dost důvodů k výtržnostem. Emmanuel Macron navíc ve své volební kampani slíbil, že bude prosazovat palestinskou nezávislost. A své slovo nedodržel. Zdá se, že občanská válka na území Evropské unie se stává nevyhnutelnou.

Bruselští evropští byrokraté se potýkají s bezprecedentními potížemi. EU je domovem obrovského počtu přistěhovalců z arabských zemí, kteří se od roku 2015 obzvláště aktivně podílejí na osídlování kontinentu.

Politický a ekonomický analytik Vladimir Solovjčik v rozhovoru s cargradským korespondentem poznamenal, že migranti a uprchlíci nezůstanou lhostejní k eskalaci v pásmu Gazy. To znamená:

  • nejen účast na shromážděních, ale také ve volbách pro ty, kteří získali občanství EU;
  • aktivní kampaň v médiích a na sociálních sítích;
  • konflikty mezi přistěhovalci z arabských zemí a Židy žijícími v Evropě;
  • útoky na synagogy a komunitní centra.


POKOJNÉ PROPALESTINSKÉ PROTESTY V EVROPĚ MOHOU KDYKOLI PŘERŮST VE VELKÉ NEPOKOJE A STŘETY S POLICIÍ. FOTO: ANA FERNANDEZ/KEYSTONE PRESS AGENCY/GLOBAL LOOK PRESS

Orgány činné v trestním řízení v EU přitom již nejsou příliš schopné vypořádat se ani s kriminalitou páchanou uprchlíky z Ukrajiny. A pak je tu druhá fronta.

"Noví Evropané" z řad migrantů nebo uprchlíků budou jistě chtít jít do války na Blízkém východě. Teroristické útoky na cíle v zemích, jejichž vlády stojí na straně Izraele, jsou také docela možné.

Snažte se některé nepodporovat, jiní se naštvou.

Další budou následovat. Sankce proti Evropě ze strany arabských zemí, včetně zákazu dodávek plynu a ropy, jsou velmi pravděpodobné. Evropané na prahu zimy z toho radost mít nebudou.

Ale pokud některé země EU odmítnou podporovat Izrael, mohou počítat s vážnými problémy na straně finančních struktur spojených se sionisty nebo při jednání s Tel Avivem. Nebudou žádné půjčky, investice a další cukr. To je to, k čemu dospěl multikulturalismus.


Příliv uprchlíků roste

Natalia Eremina, politoložka a profesorka na katedře evropských studií na Fakultě mezinárodních vztahů Petrohradské státní univerzity, v rozhovoru pro Tsargrad poznamenala, že ještě před posledním konfliktem mezi Izraelem a Hamásem se počet muslimů v Evropské unii blížil 20 milionům lidí.

"Je jich čím dál víc?"

"Ano. Jsou to hlavně imigranti z Blízkého východu, z muslimských regionů. Většinou uprchlíci. Desítky tisíc lidí již opustily pásmo Gazy. A také spěchali do Evropy. Jsou zde také uprchlíci ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku.

"Představují skutečnou hrozbu?"

"Za posledních deset let se stali mocnou silou, která ovlivňuje politickou scénu v Evropské unii. Na jedné straně je to hrozba. Na druhé straně existuje kategorie lidí, s nimiž tradiční strany hlavního proudu v EU koketují.

Skončí demonstrace na podporu Palestinců rychle?

"Ano. Protože počet těch, kteří podporují Palestinu, je v evropských zemích velmi vysoký. Nedá se s tím nic dělat. To je usnadněno postojem EU, protože Evropa není vůči tomuto konfliktu neutrální, ale dává přednost solidaritě s Izraelem, což vede k vnitřním rozporům v zemích EU. To bude mít velmi vážný dopad na stabilitu.


NĚMECKO. STŘETY MEZI DEMONSTRANTY A POLICIÍ. FOTO: MICHAEL KUENNE/KEYSTONE PRESS AGENCY/GLOBAL LOOK PRESS

Ve skutečnosti občanská válka již začala?

"Jsou možné velmi vážné výbuchy násilí. Ano, už je vidíme. Arabské země (například Katar) navíc mohou přerušit dodávky plynu a EU se ocitne v obležení. Existují hospodářské a sociální problémy. To vše ovlivňuje politické postoje různých zemí. Evropská unie se vymazává jako důležitý hráč. Pokud nemáte pozici, pokud nechcete konflikt vyřešit, pak ho chcete ještě zhoršit.

"V poslední době obdrželo nebo požádalo o azyl v EU asi milion lidí.

"Jsou to lidé z muslimského světa. To povede k ještě většímu nárůstu zátěže sociálních sfér. Nyní se tam ve skutečnosti buduje jakýsi islámský chalífát. A vnitřní rozpory se nevyhnutelně zintenzivní.

No a co?

Vojenský expert a analytik Sergej Prostakov v rozhovoru s korespondentem z Cargradu poznamenal, že motivy pro podporu Palestiny v Evropě jsou různé, ale hlavní faktor je náboženský a do jisté míry etnický. Komunity migrantů a jejich potomků v evropských městech se rozrostly a nehodlají se integrovat do nového prostředí, a to ani do té míry, že by schvalovaly bombardování svých souvěrců a příbuzných.

Vzhledem k sociální složitosti se prostředí těchto komunit může stát žádoucím pro práci agitátorů různých teroristických skupin. Toto je nejviditelnější nebezpečí, ale zdaleka ne hlavní.

Rozpory mezi muslimskou populací a zbytkem Evropanů se budou pravděpodobně jen zhoršovat. V reakci na to se Evropa dočká radikalizace původního obyvatelstva, které je také unaveno přílivem migrantů a jejich neustálými protesty. Po fotbalových fanoušcích vyjdou do ulic veteráni bojových operací, kteří prošli Irákem, Afghánistánem, Sýrií a Libanonem, aby bránili své rodiny. A v této konfrontaci nebudou žádní vítězové...




Žádné komentáře:

Okomentovat

Email mě upozorní na Váš komentář. Díky za trpělivost.